Éves beszámoló és közhasznúsági jelentés 2015. évi tevékenységről
KÖZHASZNÚSÁGI JELENTÉS
A közhasznúsági jelentés tartalmazza: (A beszámolási szabályok 1997. évi CLVI. tv)
1. a számviteli beszámolót,
2. a költségvetési támogatás felhasználását,
3. a vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatást,
4. a cél szerinti juttatások kimutatását,
5. a központi költségvetési szervtől, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól, a települési önkormányzatok társulásától és mindezek szerveitől kapott támogatás mértékét,
6. a közhasznú szervezet vezető tisztségviselőinek nyújtott juttatások értékét, illetve összegét,
7. a közhasznú tevékenységről szóló rövid tartalmi beszámolót.
A közhasznú szervezet köteles az éves beszámoló jóváhagyásával egyidejűleg közhasznúsági jelentést készíteni. A közhasznúsági jelentés elfogadása a közgyűlés kizárólagos hatáskörébe tartozik.
A közhasznú szervezet éves közhasznúsági jelentésébe bárki betekinthet, illetőleg abból saját költségére másolatot készíthet
A közhasznú szervezet köteles közhasznúsági jelentését a tárgyévet követő évben, legkésőbb május 31-ig saját honlapján, ennek hiányában egyéb, a nyilvánosság számára elérhető módon közzétenni.
1. Számviteli beszámoló
A számviteli törvény szerinti egyéb szervezetek közhasznú egyszerűsített éves beszámolóját az 1. számú melléklet tartalmazza.
2. Költségvetési támogatás felhasználása:
SZJA 1%- ból egyesületünk 27.608 Ft- ot kapott , amit ……. használtunk fel.
3. Vagyon felhasználásával kapcsolatos kimutatás:
Bevételek:
- Egyesületi tagdíj: 91.000 Ft
- Pályázati úton elnyert támogatás: 5.103.156 Ft
- Önkormányzati támogatás 90.000 Ft
- Adomány 51.000 Ft
- Jóváírt bankkamat: 4.021 Ft
- Szja 1%: 27.608 Ft
- Kerekítési különbözet 278 Ft
BEVÉTEL ÖSSZESEN: 5.367.063 Ft
Kiadások:
- Gyermeknap: 153.994 Ft (kézműves fogl.anyagktg.,
légvár, élelmiszer, előad.műv., jogdíj)
- 2015-2-HU02-KA105-000940 877.723 Ft (önkéntesek utazási ktg.-e, étkezési
pályázat ktg., zsebpénze, közlekedése, küldés
ktg.-e, kult.programok, posta, tele-
fontöltés, foglalkozásokra kellék)
- 2014-3-HU02-KA105-000478 1.702.302 Ft (önkéntesek utazási ktg.-e, étkezési
ktg., zsebpénze, közlekedése, küldés
ktg.-e, kult.programok, posta, tele-
fontöltés, foglalkozásokra kellék)
- Egyesületi kirándulás 27.000 Ft (menetjegy)
- kézműves foglalkozás 4.865 Ft
- Malacvágás 23.430 Ft
- Falunap 5.670 Ft
- Vízre Szajol 3.380 Ft
- nyári tábor 6.850.-
- kerékpártúra 9.100.-
- Labdanap 30.000.-
- Közgyűlés 5.360.-
- Nyomtatvány, irodaszer 19.691.-
- Postaköltség 1.455.-
- Bankköltség 27.535.-
- Egyéb egyesületi ktg.-ek: 24.680.- ( közjegyzői díj, torta, illetékbélyeg
EVS továbbképzés)
KIADÁS ÖSSZESEN: 2.923.035.-
4. Cél szerinti juttatások kimutatása:
(a közhasznú szervezet által cél szerinti tevékenysége keretében nyújtott pénzbeli vagy nem pénzbeli szolgáltatás)
Egyesületünk cél szerinti szolgáltatást nem nyújt.
5. Központi költségvetési szervtől, az elkülönített állami pénzalaptól, a helyi önkormányzattól, a települési önkormányzatok társulásától és mindezek szerveitől kapott támogatás mértéke:
Egyesületünk 2015. évben 90.000 Ft támogatásban részesült Szajol Községi Önkormányzattól, az Egyesületünk által szervezett gyermeknapra.
Pályázati úton nyert támogatások:
2014-3-HU02-KA105-000478 |
3.682.357.- |
2015-2-HU02-KA105-000940 |
1.420.799.- |
Összesen: |
5.103.156.- |
6. A közhasznú szervezet vezető tisztségviselőinek nyújtott juttatások értéke, illetve összege: 0.- Ft
7. A közhasznú tevékenységről szóló rövid tartalmi beszámoló:
Az egyesületünk Alapszabálya alapján az Egyesület célja:
- Szajol község közösségeinek fejlesztése;
- Gyermek, fiatal és ifjúság korosztályok számára szabadidős, kulturális és sport tevékenységek elősegítése, szervezése;
- Szajol község kulturális értékeinek feltárása, ápolása, megőrzése;
- Környezet- és természetvédelmi kultúra fejlesztése, szemléletformálás;
- Hátrányos helyzetű társadalmi rétegek tartalmas közösségi életének segítése;
- Egészséges életmód és egészségkultúra fejlesztése,
Az egyesület a közhasznú szervekről szóló 1997. évi CLVI. Tv. 26.§. c) pontjában megjelölt közhasznú tevékenységek közül az alábbi közhasznú tevékenységeket végzi:
- egészségmegőrzés, betegségmegelőzés, gyógyító, egészségügyi rehabilitációs tevékenység
- kulturális tevékenység
- környezetvédelem
- gyermek- és ifjúságvédelem, gyermek- és ifjúsági érdekképviselet
- hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése
A Harmónia Szabadidő és Kulturális Közhasznú Egyesület 2005. április 14-én alakult 14 alapító taggal, mely 2015-ben 20 fő volt.. 2005. június 3-án lettünk a Cégbíróság által nyilvántartásba vett, jogerősen bejegyzett társadalmi szervezet.
2015. évben végzett közhasznúsági tevékenységeink:
2015. február 14-én második alkalommal szerveztük meg a „Hagyományőrző malacvágást”. Szöllősi József polgármester úr 2 sertést ajánlott fel a rendezvényre. Az elkészített ételeket délután a Közösségi Házban tálaltuk fel a községünk lakói számára. A rendezvényünk vendégeink voltak a „Szolnoki Pacsirták” (férfi kórus)
2015. március 28-án Magbörzét szerveztünk, ahol a résztvevőknek lehetőségük volt vetőmagok beszerzésére, cseréjére. E mellett ismeretterjesztő előadáson és egy nagyon szép kiállításon keresztül a helyi tájfajta növényeket mutatta be a Növényi Diverzitás Központ (Tápiószelei Génbank) munkatársa.
2015. május 30-án Nyárköszöntő Gyermeknapot szerveztünk, ahol különböző szabadidős programokkal vártuk a gyermekeket. Színházi előadás (Maszka Bábszínház), óriás légvár, kézműves foglalkozás, arcfestés, és cserkészjátékok színesítették a napot. E mellett új programként „Sétáló tanösvény”, érdekes járművek és rendőrségi bemutató is várta a gyermekeket (résztvevők száma kb. 200 fő)
2015. július végén két új EVS ökéntes érkezett hozzánk: Lisa Albrecht Németországból és Glorimar Aracellis Coquies Borrego Spanyolországból. Ők 2016. július végéig segítik az egyesület munkáját. (Gyermek és ifjúsági szabadidős programok szervezése: vetélkedők, tankör, kézműves foglalkozások, „English Caffee, saját kultúra, ország bemutatása, bábozás magyarul és angolul).
2015. augusztus első hetében angol nyelvi tábort szerveztünk gyermekeknek. A program megvalósításában segítettek az önkéntes lányok. A szakmai programot ebben az évben is Knappné Magda Valéria állította össze.
2015. augusztus 19-én a hagyományőrző kenyérsütésen vettünk részt. A kemencében sült kenyeret Varga János készítette, a mi segítségünkkel. A kenyérsütés a községi augusztus huszadikai programhoz kapcsolódott. Az elkészült kenyereket kihűlés után felszeleteltük és egy részüket közösen zsírral vajjal és lekvárral megkentünk. Jó ízű falatozás kerekedett a programból. A rendezvényünket Bernát Júlia és Boldog István országgyűlési képviselő úr a Polgármester úrral meglátogatta.
2015. augusztus 29-én 2-án a Közösségi Ház által meghirdetett Labda Nap szervezésében és lebonyolításában vettünk részt. A program helyszíne a Szent István Király út volt. Ez volt a második jellegű szabadtéri rendezvényünk. Ezen az alkalmon a Közösségi Ház eszközeit használva (szabadtéri mobil kosárlabda palánk, csocsó, ping-pong) különböző ügyességi és sport játékokat próbálhattak ki a résztvevők. Sajnos a rendezvényen elég kevesen vettek részt, annak ellenére, hogy két sportbemutató is volt. (football és a debreceni Triál Klub kerékpáros bemutatója)
2015. szeptemberében két új önkéntes érkezett: Cansu Özkan Törökországból és Yesica Romina Mauriello Olaszországból. Az ő feladatuk elsősorban EVS-t népszerűsítő programok szervezése helyben és más településeken.
2015. december 5-én hatórás vetélkedőt szerveztünk fiataloknak-fiatalokkal. Érdekes ügyességi és sport feladatokkal mérték össze tudásukat a résztvevő csapatok. (3 csapat, 40 fő) A program végén a szolnoki extrém sport és break táncosok adtak elő nagy sikerű tánc bemutatót.
2015.december 30-án Bejgli sétára hívtuk a tagjainkat és a község lakóit. A hideg időjárás ellenére végigsétáltunk a településen, és ezt követően egy kis év végi beszélgetéssel, tervezgetéssel zártuk a napot.
2015-ben második alkalommal csatlakoztunk a „Legszebb konyhakertek”, „Magyarország legszebb konyhakertje” program sorozathoz. A településen hét kert nevezett, amelyeket három fős zsűri látogatott meg és pontozott.
A Nemzeti Művelődési Intézettel együttműködve a III. Kulturális Közfoglalkoztatási programban2 főt tudtunk foglalkoztatni. (2015. 03.16-tól 2 főt 2016. február 28-ig) 1 fő 10.22-ig állt alkalmazásban.
Összefoglaló a cserkészcsapat tevékenységéről
2015-ben a csapat 17 gyermekkel és 4 felnőttel dolgozott együtt. A rendszeres foglalkozásokra szombati napokon került sor az ingyenesen rendelkezésünkre bocsátott Faluházban. Ezért köszönetet szeretnék mondani a Polgármester úrnak és a képviselő testületnek.
Az év folyamán a cserkészek és kiscserkészek 4 őrsbe (Falka, Bagoly őrs, Rózsa őrs, Rohamkukac őrs) voltak osztva egy-egy vezetővel. Az őrsök életkoruk és az eddig elért cserkész-tudásuk szerint kapták meg az őrsi gyűléseken elsajátítandó ismereteket.
Novemberben az alapképzést teljesítő felnőtt elindult az őrsvezető képzésen, és sikeres próbázás után megkapta a minősítést.
Egy 14 éves cserkészünk indult a VIII. cserkészkerület által indított őrsvezető képzésen, kiképzése novemberben fejeződött be. Szeptemberben átvette a Rózsa őrs irányítását.
Programjaink voltak:
- csapat karácsony
- csapat szilveszter
- csapat farsang
- Szolnoki hagyományőrzők bemutatója
- készülődés az Anyák-napjára
- csapat portya és próbázás
A foglalkozások változatos, jó hangulatúak és eredményesek voltak, gyerekek és felnőttek egyaránt élvezték.
Az Egyesület által szervezett rendezvények minden esetben díjtalanok. Programjainkról szórólapok, plakátok segítségével, illetve a helyi lapból, a Szajoli Krónikából és a Facebook oldalunkról értesülhet a lakosság.
2015-ben nyújtottunk be ismét akkreditációs kérelmet az EVS pályázatunkhoz. Ebben az évben pályázatot nem nyújtottunk be.
Szajol, 2016.05.23.